Piszą inni


27 października 2022

Handel w Polsce idzie w lokalność

W mniejszych miejscowościach rosną parki handlowe, w dużych miastach powierzchni pod handel dostarczają obiekty wielofunkcyjne i nowe osiedla mieszkaniowe.

Więcej informacji
27 października 2022

Dyrektor Grupy Muszkieterów zapowiada: więcej stacji paliw i nowa platforma e-commerce

Chcemy być wszędzie tam, gdzie klient nas potrzebuje – z Marcem Dherment, Dyrektorem Generalnym Grupy Muszkieterów w Polsce, rozmawia Olimpia Wolf.

Więcej informacji
28 kwietnia 2022

Niemcy szturmują polskie sklepy. Masowo wykupują olej, konserwy i makarony

W niemieckich sklepach coraz częściej można się spotkać z pustymi półkami, a kupienie niektórych produktów jest wręcz niewykonalne. Niemcy jednak znaleźli na to sposób.

Więcej informacji
28 kwietnia 2022

Polskie firmy chcą rozwijać e-handel. Większość uważa, że odnosi w tym sukces

Ponad 90 proc. przedsiębiorstw oferujących produkty, usługi i rozwiązania dla biznesu planuje rozwijać e-handel. Ogromny potencjał widać zwłaszcza na rynku B2B.

Więcej informacji
02 czerwca 2021

Trzy scenariusze ewolucji handlu detalicznego w miastach według IGD

Wprowadzenie szczepionek spowoduje złagodzenie ograniczeń mobilności. Czy życie na obszarach miejskich powróci do normalności sprzed pandemii i jaki wpływ może to mieć na handel detaliczny?

Więcej informacji
02 czerwca 2021

Zakaz handlu staje się powoli fikcją. Poseł PiS zapowiada zmiany

Nie tylko sklepy osiedlowe, ale już nawet niektóre supermarkety są czynne w każdą niedzielę, korzystając z możliwości działania jako placówka pocztowa.

Więcej informacji
23 kwietnia 2021

Handel w sieci. Konsumenci mają problemy ze zwrotami towaru

Pandemia spowodowała gwałtowny wzrost handlu internetowego. Pojawiają się nowe problemy prawne, z którymi borykają się konsumenci. Dotyczą przede wszystkim zwrotów i odpowiedzialności za wady towarów.

Więcej informacji
23 kwietnia 2021

Pandemia sprzyja rozwojowi e-commerce

Pandemia COVID-19 sprzyja rozwojowi e-commerce; w Polsce przyczyniła się do skokowego rozwoju tej branży, co zbiega się z wejściem na rynek polskiej wersji Amazona, światowego giganta e-commerce na świecie - przekazał w czwartek Polski Instytut Ek

Więcej informacji
08 lutego 2021

Społem broni się przed Narodowym Holdingiem Spożywczym

Spółdzielnie Społem, które mają sklepy w atrakcyjnych lokalizacjach, staną się łakomym celem do ich przejęcia przez sieć handlową tworzoną przez państwo - twierdzi dyrektor Hali Mirowskiej w rozmowie magazynem "Społemowiec Warszawski".

Więcej informacji
02 lutego 2021

Im dalej na zachód, tym więcej sklepów

Są powiaty, w których na sklep spożywczy typu supermarket czy dyskont przypada 3–4 tys. mieszkańców, ale jest też wiele takich, gdzie ta liczba wynosi nawet 80 tys. – wynika z raportu GfK.

Więcej informacji

Przejdź do strony:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kategorie aktualności

Aktualności
Piszą inni