Piszą inni


30 stycznia 2019

Polacy coraz więcej kupują w internecie. Przybywa e-sklepów

Dane GUS podane przez "Rzeczpospolitą" 30 stycznia wskazują, iż liczba internetowych sklepów w Polsce rośnie. W 2018 roku przybyło 1800 e-sprzedawców. Handel online wciąż ma ogromny potencjał.

Więcej informacji
25 stycznia 2019

Liczba przeciwników zakazu handlu w niedziele wzrośnie. Przez zimę

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przewiduje, że liczba przeciwników zakazu handlu w niedziele będzie rosła. - Zimą trudniej zorganizować sobie aktywności na dworze, więc ludzie tęsknią za możliwością robie

Więcej informacji
10 stycznia 2019

Papierosy w Polsce mogą stać się nielegalne

Od 20 maja w Polsce każda sprzedawana paczka papierosów będzie musiała być opatrzona specjalnym kodem. Ma on umożliwić zwalczanie nielegalnego handlu. Tymczasem odpowiednia ustawa nie trafiła jeszcze do Sejmu.

Więcej informacji
03 stycznia 2019

Droga wódka na Litwie napędzi handel w Polsce

Właściciele przygranicznych sklepów liczą na napływ klientów z państw bałtyckich.

Więcej informacji
29 listopada 2018

100 lat polskiego handlu: od kartek, przez szczęki” do e-handlu i normalności

Historia ostatnich 100 lat polskiego handlu pokazuje jak trudną i burzliwą drogę przeszedł nasz kraj, jak bardzo się zmieniał i jak wraz z nim zmieniali się jego mieszkańcy.

Więcej informacji
27 listopada 2018

Syndyk sprząta po Marcpolu

Prokuratura bada, czy przed upadłością sieci marketów nie wyciekły z niej miliony do Marka Mikuśkiewicza, jego rodziny i związanych z nią firm.

Więcej informacji
19 listopada 2018

Sieć dyskontów Action buduje pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce

Ponad rok po wejściu na polski rynek, międzynarodowa sieć dyskontów nieżywnościowych Action, prowadzi w Polsce już 15 sklepów i podsumowuje udany rok swojej działalności w kraju.

Więcej informacji
30 października 2018

Co z zakazem handlu w Zaduszki?

Zaduszki, czyli 2 listopada, nie jest dniem wolnym od pracy. Nie ma też wtedy zakazu handlu. Wolne mogą sobie zrobić szkoły, pod warunkiem, że w innym terminie odrobią ten dzień.

Więcej informacji
25 października 2018

Forum Polskiego Handlu kończy działalność

Po trzech latach intensywnych działań na rzecz polskich przedsiębiorców, wiodący przedstawiciele polskiego handlu podjęli decyzję o wygaszaniu działalności w ramach organizacji pracodawców Forum Polskiego Handlu.

Więcej informacji
22 października 2018

Zakaz handlu na zakręcie. Solidarność naciska na rząd, branża reaguje

Wydłużenia niedzielnych ograniczeń na część soboty i poniedziałku, zablokowania możliwości otwierania sklepów jako placówek pocztowych oraz objęcie zakazem franczyzobiorców - domaga się od rządu Solidarność, apelując o "niezwłoczne" zmi

Więcej informacji

Przejdź do strony:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kategorie aktualności

Aktualności
Piszą inni