Kaufland Polska uznany Top Employer 2019

04 lutego 2019, godz. 11:15, 468 wyświetleń  

A A A

Top Employers Institute ogłosił wyniki tegorocznego badania poświęconego warunkom pracy u znaczących pracodawców w Polsce. Kaufland należy do grona organizacji,  wyróżnionych certyfikatem Top Employer Polska 2019.  Kaufland Polska otrzymał także tytuł  Top Employer Europe 2019.

Laureaci nagrody Top Employer to organizacje, które stworzyły i wdrożyły najlepsze praktyki HR. Pracodawcy posiadający ten tytuł zapewniają wyjątkowe miejsca pracy, dzięki strategicznym i przemyślanym działaniom, które tworzą środowisko pracy wzmacniające i rozwijające pracowników.

Instytut docenił spójną kulturę organizacji, dobre warunki pracy, pakiet socjalny, jasne zasady i metody rekrutacji, szkolenia dla pracowników i rozwinięty system motywacyjny jakie funkcjonują w sieci marketów Kaufland.

Sukcesy sieci Kaufland to przede wszystkim zasługa naszych pracowników. Staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki pracy i wynagradzania oraz być pracodawcą pierwszego wyboru dla osób, które poszukują zatrudnienia w branży handlu detalicznego. To już kolejny rok z rzędu kiedy jakość naszej polityki personalnej spotkała się z uznaniem specjalistów obszaru HR – podkreśla Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.  

W swojej polityce personalnej Kaufland stawia przede wszystkim na osoby już zatrudnione w sieci. Wolne stanowiska w pierwszej kolejności obsadzane są w drodze awansu wewnętrznego, wspierając jednocześnie zmiany stanowisk między działami. W ramach rekrutacji zewnętrznych firma kieruje swoją ofertę nie tylko do doświadczonych osób, lecz także do studentów i absolwentów, którzy mogą skorzystać z Programu Absolwent oraz odbyć staż czy praktykę. Swoim pracownikom firma gwarantuje atrakcyjne benefity socjalne w tym prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, ubezpieczenie grupowe czy dofinansowanie do urlopu wypoczynkowego.

Informacje o programie certyfikacji

Top Employers Institute to niezależna organizacja, która bada politykę personalną w firmach na całym świecie . Oznacza to, że certyfikat Top Employers otrzymują tylko te organizacje, które spełniają wymagane standardy. 

Badanie obejmuje ponad  600 praktyk HR w następujących obszarach: strategia rozwoju talentów, planowanie zasobów ludzkich, pozyskiwanie talentów, wdrażanie nowych pracowników, szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, rozwój kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kultura. Top Employers Institute ocenia wdrażanie i funkcjonowanie tych praktyk. Sprawdza także w jaki sposób są one wspierane poprzez strategię firmy oraz jaka jest rola dyrekcji i w jaki sposób dokonuje się pomiarów ich jakości.