Aktualności


09 listopada 2018

Dzień wolny bólem głowy polskich przedsiębiorców

Przedwczoraj Sejm zadecydował, że 12 listopada dla większości będzie dniem wolnym od pracy. Już dawno żaden projekt ustawy nie budził takich kontrowersji. Straty dla gospodarki będą ogromne. Swój sprzeciw zgłosiły niemal wszystkie organizacje

Więcej informacji
30 października 2018

Co z zakazem handlu w Zaduszki?

Zaduszki, czyli 2 listopada, nie jest dniem wolnym od pracy. Nie ma też wtedy zakazu handlu. Wolne mogą sobie zrobić szkoły, pod warunkiem, że w innym terminie odrobią ten dzień.

Więcej informacji
25 października 2018

Forum Polskiego Handlu kończy działalność

Po trzech latach intensywnych działań na rzecz polskich przedsiębiorców, wiodący przedstawiciele polskiego handlu podjęli decyzję o wygaszaniu działalności w ramach organizacji pracodawców Forum Polskiego Handlu.

Więcej informacji
22 października 2018

Zakaz handlu na zakręcie. Solidarność naciska na rząd, branża reaguje

Wydłużenia niedzielnych ograniczeń na część soboty i poniedziałku, zablokowania możliwości otwierania sklepów jako placówek pocztowych oraz objęcie zakazem franczyzobiorców - domaga się od rządu Solidarność, apelując o "niezwłoczne" zmi

Więcej informacji
18 października 2018

Analityk: Nie doceniliśmy wpływu zakazu handlu na wyniki Biedronki

Jeronimo Martins opublikuje wyniki III kwartału 30 października. Analitycy Haitong Bank spodziewają się spowolnienia wzrostu sprzedaży w Polsce w porównaniu z I półroczem br.

Więcej informacji
17 października 2018

Niemiecka pułapka na polskie sklepy internetowe

Firmy, które dostarczają za zachodnią granicę towar w pudełkach, folii, a nawet kopertach bąbelkowych, czekają dodatkowe wydatki i obowiązki. Temu, kto ich nie spełni, grożą gigantyczne kary.

Więcej informacji
15 października 2018

Polski e-handel będzie wart prawie 50 mld zł

Wartość polskiego rynku e-commerce sięgnie w tym roku blisko 50 mld zł, a w 2020 roku – już 70 mld zł. To wciąż prężnie rosnący segment sprzedaży, odpowiadający dziś za 7 proc. zakupów przy globalnej średniej na poziomie 10 proc.

Więcej informacji
10 października 2018

Bio Family Poznań: Pierwszy bezobsługowy supermarket w Polsce

Działający od prawie roku sklep Bio Family w Poznaniu stał się bezobsługowy i całodobowy. Można w nim zrobić zakupy codziennie, także w niedziele objęte zakazem handlu.

Więcej informacji
10 października 2018

Kasa w sporcie

Wszyscy lubimy sport. Są tacy, którzy śledzą go w telewizji i tacy, którzy uprawiają go na co dzień. Sponsorami klubów mogą być lokalni przedsiębiorcy, państwowe przedsiębiorstwa, zagraniczne koncerny, a nawet kanał na YouTubie.

Więcej informacji
26 września 2018

Na rynku żywności pochodzenie ma znaczenie

Patriotyzm gospodarczy wpływa na decyzje zakupowe naszych konsumentów, szczególnie w przypadku produktów spożywczych. Aż 60 proc. Polaków deklaruje, że krajowe pochodzenie produktów z tej kategorii zachęca ich do zakupu.

Więcej informacji

Przejdź do strony:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Kategorie aktualności

Aktualności
Piszą inni