Aktualności


27 grudnia 2018

Co drugi Polak skorzysta z wyprzedaży

Co dziesiąty Polak musiał zrezygnować z własnych przyjemności w związku z dużymi wydatkami na Święta. Tymczasem ruszają już poświąteczne wyprzedaże. Połowa z nas deklaruje, że korzysta z takich okazji zakupowych.

Więcej informacji
20 grudnia 2018

Jeszcze mniej handlu w niedziele: jak odczuje to polski rynek?

Grudzień 2018 to ostatni miesiąc, w którym sklepy będą otwarte przez dwie niedziele. Od przyszłego roku liczba niedzieli handlowych zmniejszy się do tylko jednej w miesiącu. Jak kolejne ograniczenia odbiją się na rynku handlu w Polsce?

Więcej informacji
29 listopada 2018

100 lat polskiego handlu: od kartek, przez szczęki” do e-handlu i normalności

Historia ostatnich 100 lat polskiego handlu pokazuje jak trudną i burzliwą drogę przeszedł nasz kraj, jak bardzo się zmieniał i jak wraz z nim zmieniali się jego mieszkańcy.

Więcej informacji
27 listopada 2018

Syndyk sprząta po Marcpolu

Prokuratura bada, czy przed upadłością sieci marketów nie wyciekły z niej miliony do Marka Mikuśkiewicza, jego rodziny i związanych z nią firm.

Więcej informacji
20 listopada 2018

Sprzedawco, na to klient nie pójdzie

Już za chwilę Czarny Piątek - sklepy przygotowują się do rozpoczęcia maratonu zakupów świątecznych i wyprzedaży. Handlowcy zastanawiają się co zrobić, żeby skutecznie przyciągnąć kupujących.

Więcej informacji
19 listopada 2018

Sieć dyskontów Action buduje pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce

Ponad rok po wejściu na polski rynek, międzynarodowa sieć dyskontów nieżywnościowych Action, prowadzi w Polsce już 15 sklepów i podsumowuje udany rok swojej działalności w kraju.

Więcej informacji
09 listopada 2018

Dzień wolny bólem głowy polskich przedsiębiorców

Przedwczoraj Sejm zadecydował, że 12 listopada dla większości będzie dniem wolnym od pracy. Już dawno żaden projekt ustawy nie budził takich kontrowersji. Straty dla gospodarki będą ogromne. Swój sprzeciw zgłosiły niemal wszystkie organizacje

Więcej informacji
30 października 2018

Co z zakazem handlu w Zaduszki?

Zaduszki, czyli 2 listopada, nie jest dniem wolnym od pracy. Nie ma też wtedy zakazu handlu. Wolne mogą sobie zrobić szkoły, pod warunkiem, że w innym terminie odrobią ten dzień.

Więcej informacji
25 października 2018

Forum Polskiego Handlu kończy działalność

Po trzech latach intensywnych działań na rzecz polskich przedsiębiorców, wiodący przedstawiciele polskiego handlu podjęli decyzję o wygaszaniu działalności w ramach organizacji pracodawców Forum Polskiego Handlu.

Więcej informacji
22 października 2018

Zakaz handlu na zakręcie. Solidarność naciska na rząd, branża reaguje

Wydłużenia niedzielnych ograniczeń na część soboty i poniedziałku, zablokowania możliwości otwierania sklepów jako placówek pocztowych oraz objęcie zakazem franczyzobiorców - domaga się od rządu Solidarność, apelując o "niezwłoczne" zmi

Więcej informacji

Przejdź do strony:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Kategorie aktualności

Aktualności
Piszą inni