Aktualności


25 czerwca 2018

Polacy na zakupach: najczęstsze przyzwyczajenia i nawyki

W przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów nie lubimy robić sprawunków na zapas, chociaż niedziele bez handlu powoli nas do tego zmuszają. Zamiast tego wolimy wybrać się do sklepu nawet 360 razy w roku!

Więcej informacji
20 czerwca 2018

Trzeba wspierać swoich

Korzyści płynące ze wspierania podmiotów, które mają dla nas korzystny wpływ są chyba oczywiste. Jednak ta idea nie dociera do wszystkich. Przykład wspierania takich działań możemy znaleźć w Lublinie.

Więcej informacji
11 czerwca 2018

TOP 10 sieci z polskim kapitałem. Na czele zestawienia Dino

W rankingu dziesięciu najlepszych polskich sieci handlowych, przygotowanym przez firmę Kondej Marketing, pierwsze miejsce zajęła sieć Dino Polska. Na drugim miejscu znalazł się Piotr i Paweł, a na trzecim Polomarket.

Więcej informacji
06 czerwca 2018

Kolejne kasy samoobsługowe w sklepach PSS Społem

Jantar Sp. z o.o. zainstalowała kolejne kasy samoobsługowe w sieci sklepów PSS Społem. Na wdrożenie nowych rozwiązań zdecydowały się Społem PSS w Kaliszu oraz Społem Poznańska Spółdzielnia Spożywców w Poznaniu.

Więcej informacji
05 czerwca 2018

Właściciel Biedronki przejmie sieć Piotr i Paweł?

Polska sieć marketów Piotr i Paweł najprawdopodobniej zmieni barwy na portugalskie. Zwycięzcą wyścigu o przejęcie między Jeronimo Martins a Auchan ma być właściciel Biedronki.

Więcej informacji
04 czerwca 2018

KE o najlepszych praktykach dla handlu detalicznego

Komisja Europejska przyjęła komunikat w sprawie europejskiego sektora detalicznego odpowiadającego potrzebom XXI wieku. Dokument prezentuje, jakie przeszkody sektor handlu detalicznego napotyka na swojej drodze do rozwoju oraz proponuje najlepsze prakt

Więcej informacji
01 czerwca 2018

Tesco zamyka sklepy

Tesco poinformowało pracowników o planach zamknięcia trzech sklepów, które przynoszą straty. Zamknięte zostaną sklepy: Wrocław Paprotna, Kalisz Wojska Polskiego i Warszawa Toruńska.

Więcej informacji
29 maja 2018

Niemcy nielegalnie pomagały swoim firmom. KE wzywa Berlin do odzyskania pieniędzy

Berlin musi odzyskać przyznaną kilka lat temu nielegalnie pomoc firmom związanym z energetyką. Komisja Europejska wydała decyzję dotyczącą działalności w latach 2012 - 2013.

Więcej informacji
28 maja 2018

Centra handlowe w dołku przez zakaz handlu

Sklepy odzieżowe oraz galeryjne restauracje czy kina to najwięksi poszkodowani obowiązujących od marca nowych zasad pracy w dni wolne.

Więcej informacji
25 maja 2018

Badanie europejskiego handlu detalicznego

W 2018 roku w 28 krajach członkowskich Unii Europejskiej nominalny wzrost obrotów w stacjonarnym handlu detalicznym wyniesie 2,1 proc.

Więcej informacji

Przejdź do strony:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Kategorie aktualności

Aktualności
Piszą inni